• Projekt edukacyjny "Europa i Ja" klasa III

•

W roku szkolnym 2021/2022 klasa III realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny "Europa i Ja". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom krajów, które znajdują się w Unii Europejskiej. Klasa III będzie w tym programie szczegółowo poznawała Grecję. Projekt realizowany będzie od października 2021r. do maja 2022r. Na uczniów czeka wiele ciekawych zadań, którym będą musieli stawić czoła. Rezultaty naszej pracy będą systematycznie ukazywane :)

31.01.2022r.

Zadanie nr 4 za nami!

W styczniu zgodnie z harmonogramem projektu klasa III miała do zrealizowania zadanie, które polegało na zaznajomieiu się z najciekawszymi zakątkami Grecji. Uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi m.in. Teatru Dionizosa, wyspy Rodos, Santorini czy wiszących klasztorów. W tym celu korzystaliśmy z TIK (tablica interajtywna, prezentacja multumedialna).

17.12.2021r.

Zadanie nr 3 wykonane!

W grudniu w ramach realizacji projektu czekało na uczniów ciekawe zadanie. Mieli oni stworzyć swój własny słownik polsko-grecki. Większość uczniów zainspirowała się zbiżającymi się świętami Bożego Narodzenia i wrazy umieszczone w słowniku, były związane właśnie z okresem bożonarodzeniowym. Uczniowie prócz nazw w języku greckim i polskim umieścili w swoich pracach również wymowę wyrazu a także rysunek. Kilka zdjęć poniżej: :)

22.11.2021r.

Czas na zadanie II!

W listopadzie uczniowie klasy III mieli za zadanie dokładniej poznać słoneczną Grecję. W tym celu obejrzeli dwie części filmu "Podróże z Gaudio". Dzięki niemu uczniowie zapoznali się z niektórymi charakterystycznymi obiektami Grecji a także dowiedzieli się, z jakich tradycyjnych potraw słynie ten kraj. Następnie klasa III próbowała zapamiętać nazwy dań, które nie były takie proste (prócz sałatki greckiej :) ). Po obejrzeniu filmu uczniowie wykonali plakat "Dania kuchni greckiej"

11.10.2021r.

Klasa III wykonała swoje pierwsze zadanie!

Zapoznaliśmy się z mapą Grecji, poznaliśmy jej stolicę oraz wyszukiwaliśmy ją na globusie. Uczniowie przeczytali kilka ciekawostek o kraju, a następnie zapoznali się z wyglądem flagi oraz godła, by później móc je odwzorować.