• „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”

• Pod tym hasłem przebiegły tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Jabłonicy Polskiej. Na początku uczennica kl. 8 przypomniała uczestnikom obchodów o bogactwie i różnorodności  językowej  Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać. Podkreśliła również znaczenie znajomości języków obcych.

Następnie uczennice kl. VIII przygotowały prezentację PowerPoint na temat podobieństw i różnic w wymowie i piśmie słownictwa związanego z tematem „Jedzenie” w języku angielskim i niemieckim.

Kolejnym zadaniem uczestników Europejskiego Dnia Języków Obcych była znajomość słownictwa związanego z tematem „ Jedzenie” po angielsku i niemiecku. I miejsce w konkursie zajęła Emilia Kuźnar, uczennica kl. VII zdobywając tytuł „Miłośnika języków obcych”.

W dalszej części programu odbyło się rozwiązywanie  krzyżówki ze znajomości słówek związanych z jedzeniem.

Na koniec uczennice kl. VII odegrały scenkę w restauracji.

Organizatorkami Europejskiego Dnia Języków Obcych była Pani Monika Pelczar – nauczyciel języka angielskiego i Pani Małgorzata Śnieżek.

Małgorzata Śnieżek, Monika Pelczar

• Przedszkolaki w Bibliotece Publicznej

• 30 kwietnia 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Publicznej, które przygotowała P. Marzena Kielar. Przedszkolaki dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Bibliotek, wysłuchały bardzo ciekawej lektury przeczytanej przez panią bibliotekarkę oraz na koniec pokolorowały obrazki związne z tematyką czytelniczą.

Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Kielar za miłe spotkanie!