• Zajęcia świetlicowe

• 16.04.2020

Gry planszowe według uznania dzieci (przykładowo: warcaby, chińczyk, szachy)

23. 04.2020 - czwartek

Świetlica - poczytaj ulubioną książkę , skorzystaj z podanych propozycji

30.04.2020 (czwartek)

Świetlica - Wykonaj flagę Polski . Gry i zabawy sprawnościowe według własnego uznania.

Czytamy wybrane baśnie Andersena. Wykonujemy ilustrację do baśni.

Świetlica 14.05.2020

Chronimy naszą przyrodę ojczystą. Oglądanie albumów przedstawiających chronione gatunki roślin i zwierząt. Wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej wybraną roślinę podlegającą ochronie w Polsce.

Świetlica 21.05.2020

W świecie mórz i oceanów. Oglądanie albumów przedstawiających zbiorniki wodne. Omawianie fauny i flory zbiorników wodnych. Wykonanie pracy plastycznej pt. Zwierzęta i rośliny morskie.

Świetlica 25.05.2020

Świetlica -propozycje dowolnych gier planszowych, zabawy doskonalące  zmysł dotyku i wzroku:

- losowanie przedmiotów ukrytych w worku ( zakryte oczy) i określanie ich nazw.

- pisanie palcem w powietrzu słów i odgadywanie ich znaczenia przez innych uczestników zabawy,

-odtwarzanie z pamięci ułożonych wzorów,

- odnajdywanie różnic pomiędzy obrazami.

Świetlica-04.06.2020

Świetlica- rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, wykonanie pracy plastycznej W podróży dookoła  świata- malowanie farbami plakatowymi.

Świetlica- 22.06.2020r.

Rozmowy na temat zbliżających się wakacji.Omówienie sposobów bezpiecznego spędzania wakacji. Oglądanie ilustracji przedstawiających sytuacje pozytywnych i negatywnych zachowań dzieci podczas spędzania wolnego czasu.

Wykonanie plakatu przedstawiającego przestrogi na wakacje.