• Koncepcja pracy szkoły

Jeśli nie może- pomóż"

J. Korczak

Jesteśmy po to, aby:

·        nauczać, wychowywać i inspirować do mądrej wolności

·        podejmować wysiłek poznawczy i intelektualny

·        rozbudzać ciekawość świata i otwartość na zmiany w nim zachodzące

·        dopingować do różnorodnych twórczych inicjatyw

·       kształtować poczucie odpowiedzialności za podjęte działania i przyjęte  na siebie obowiązki

·        uczyć obiektywnej oceny własnych poczynań

·        rozwijać więzi interpersonalne, umiejętność pracy w zespole

·        wpajać zasady tolerancji, poszanowania cudzej odmienności- inności

·        umacniać wiarę we własne siły, w realność sukcesu w różnych dziedzinach życia zgodnie z jednostkowymi predyspozycjami

·        kształtować umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach

·     wskazywać na interesujące formy spędzania wolnego czasu, sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka i rozładowujące napięcia emocjonalne

WIZJA

Absolwent naszej szkoły umie odnaleźć się we współczesnym świecie, przestrzega zasad tolerancji i prawdziwej komunikacji oraz dąży do dalszego swojego rozwoju, wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności.

Nasz absolwent:

1.     Ma poczucie przynależności do społeczności szkolnej, środowiska, regionu, kraju i świata.

2.     Prezentuje postawę patriotyczną.

3.     Zna i respektuje prawa człowieka, jest otwarty na innych i tolerancyjny.

4.     Wie co to jest system wartości- poszukuje dobra.

5.     Potrafi radzić sobie w różnych sytuacjach, jest dociekliwy, samodzielny w myśleniu i działaniu, odpowiedzialny za własne wyniki w nauce.

6.     Dba o otaczające środowisko, zdrowie własne i innych.

7.     Zna, szanuje i przestrzega zasad samorządności i demokracji.

8.     W szkole czuje się bezpiecznie, dostrzega troskę o zaspokojenie jego potrzeb.

9.     Zna zasady bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych  i multimedialnych, ma świadomość zagrożeń z nich płynących.