• ZAPROSZENIE DO ŚWIETLICY

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA DZIECI NA ZAJĘCIA

Opiekę nad wychowankami sprawuje wyspecjalizowana i wykształcona kadra wychowawców.

Celem działalności świelicy jest zapewnienie opieki uczniom po lekcjach w bezpiecznym, miłym otoczeniu oraz stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i odrobienia zadań domowych.

Proponujemy naszym wychowankom ciekawe zajęcia literackie, zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i zamiłowań, wykonywanie okolicznościowych prac różnymi technikami plastycznymi
          i dekoracji.
          W świetlicy realizowane są następujące rodzaje zajęć :
          ruchowe
          sprawnych rąk
          plastyczne
          czytelnicze z elementami dramy
          umuzykalniające
          multimedialne
          sportowe
          gry i zabawy w sali jak i na świeżym powietrzu

Zajęcia prowadzone są według rocznego planu pracy realizowanego w formie tematów tygodniowych dotyczących życia szkoły, wydarzeń kulturalnych i historycznych, zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku, dni uroczystych i świątecznych. Oglądamy bajki i filmy z płyt CD, bawimy się w zabawy ruchowe, dydaktyczne i towarzyskie. Dzieci mogą również samodzielnie organizować sobie zabawy. Dziewczynki bardzo lubią bawić się w szkołę albo w dom, chłopcy uwielbiają budowle z klocków. Uczniowie mają możliwość wyboru zajęć lub zabawy, w których chcą uczestniczyć. Staramy się, aby dzieci robiły to co lubią i co im sprawia przyjemność. W czasie zajęć zwracamy uwagę na kulturalne i koleżeńskie zachowanie się dzieci i oczywiście na ich bezpieczeństwo.

ZAPRASZAMY !!!

REGULAMIN ŚWIETLICY

1. Zajęcia w świetlicy odbywają się od godz. 12.45 - 15.20

2. Opieką objęci są uczniowie z klas I-IV .

3. Przyjęcia do świetlicy dokonuje się na podstawie Kart zgłoszeń.

4. Rodzice zapisanych dzieci określają czas pobytu dziecka w świetlicy i wskazują osoby upoważnione do jego odbioru.

5. Podstawowe zasady zachowania w świetlicy:

• w świetlicy należy mówić półgłosem, nie biegać bez potrzeby,
          • dbać o porządek i estetyczny wygląd świetlicy,
          • należy szanować gry, zabawki i książki, oszczędnie gospodarować materiałami,
          • starać się być grzecznymi i uprzejmymi,
          • należy spełniać polecenia wychowawców,
          • starać się brać czynny udział w zajęciach,

6. Nagrody i kary:

- za wzorowe przestrzeganie regulaminu uczeń otrzymuje:

• pochwałę w grupie świetlicowej,
          • pochwałę do wychowawcy klasy i rodziców,
          • dyplom i nagrodę na zakończenie roku szkolnego.

​- za łamanie regulaminu uczeń:

• jest upominany,
          • otrzymuje upomnienie w grupie świetlicowej z powiadomieniem rodziców i opiekunów,
          • otrzymuje naganę, w ostateczności jest wydalony ze świetlicy w porozumieniu z rodzicami, opiekunami.