• Akcje charytatywne

• Do wspólnego pomagania zapraszają:

Szkolne Koło PCK

Szkolny Klub UNICEF

Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się  w liczne akcje charytatywne, które mają miejsce w naszej szkole. Z wielkim zapałem zbieramy tzw. „liptonki”
          oraz plastikowe nakrętki by pomóc Marysi z Krosna, która potrzebuje naszego wsparcia.

Zachęcamy do zapoznania się z historią Marysi, na stronie: http://www.marysienka.tio.pl/zbieramy_zakretki_dla_marysi/apel

Co roku kontynuujemy akcję zbierania zużytych baterii  oraz zbieramy pieniążki w ramach akcji „Góra Grosza” dla podopiecznych Towarzystwa NASZ DOM.

Zajmujemy się również sprzedażą karteczek – cegiełek, z której dochód przeznaczony będzie dla chorych dzieci, w ramach akcji SZKOŁO POMÓŻ I TY.

W tym roku także przyłączyliśmy się do działań Polskiej Akcji Humanitarnej
          w ramach kampanii ŚWIAT BEZ GŁODU, której celem jest  zbiórka pieniędzy dla uchodźców i głodujących w Syrii.

POMÓŻ I TY!

Iwona Boczar

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom,
          że pomaganie może być przyjemne?

Zapraszamy do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
          • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
          • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Uczniowie sami wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”.

Pomaganie jest przyjemne. Przekonaj się! Uszyj laleczkę, daj dzieciom nadzieję!

Monika Szubrycht