• ZAJECIA PLASTYCZNE KL. II

• ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     24.06.2020 r.

T. Dla taty – zdjęcie w ramce wykonanej z masy papierowej

Dzień Ojca – to święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności naszym tatusiom. W Polsce obchodzone jest corocznie 23 czerwca

Możesz wykonać taką ramkę do zdjęcia Twojego taty, a możesz wykonać zupełnie inny prezent.

10.06.2020 r.

T; Rysowanie na betonie

Ty też tak potrafisz!

03.06.202 r.

T. Kamienne opowieści - kaktusy

Stwórz pracę za pomocą farb i kamieni. Poszukaj na podwórku kamieni o ciekawym kształcie, takim przypominającym kaktusa. Następnie pomaluj go farbami i ułóż w doniczce wyścielonej małymi kamyczkami.

27.05.2020 r.

T: Gazetowy wiosenny kolaż

Wykonaj piękny kolaż .Obejrzyj film, który pomoże Ci stworzyć tą pracę. Powodzenia!

20.05.2020 r.

T. Laurka dla mamy

Dzisiaj proponuję wykonać laurkędla mamy. Postaraj się także napisać życzenia.

13.05.2020 r.

T. Serduszo

Wykonaj malarskie serduszko w taki sposób jak pokazuje film. Potrzebujesz farby w kolorze czerwonym i białym oraz kartkę papieru i młotek. Możesz obejrzeć film do końca i pobawić się farbami w inny sposób. Życz dobrej zabawy!

06.05.2020 r.

Jak zrobić wiatrak?

Proponuję dzisiaj zrobić wiatraczek.

Postępuj zgodnie z filmem:

29.04.2020 r.

Kwiat z serc z prezentem

Zapraszam cie do wykonania bardzo ciekawej pracy. Zobacz film:

Jeśli wykonasz taki prezent to prześlij mi proszę zdjęcie. Powodzenia!

22.04.2020 r.

PAPIEROWY BUKIET TULIPANÓW

Za oknem wiosna. A jak wiosna to piękne tulipany w ogródku. Dzisiaj zrobimy tulipany z papieru i udekorujemy nimi stół.

Potrzebne materiały:

- kolorowy papier,

- zielone słomki,

- wzór tulipana wycięty z tektury,

- dziurkacz,

- nożyczki,

- klej,

- ołówek.

Jak wykonać? Podpowie Ci Ignacy: https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com/2017/04/tulipany.html

Teraz Ty je zrób. Powodzenia! yes

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.04.2020 r.

T. Stemplowana łąka wykonana przy pomocy pogniecionego papieru oraz patyczków kosmetycznych.

Dzisiaj pobawimy się farbami. Zobacz film:

A teraz zrób własną pracę, pstryknij zdjęcie i mi prześlij! Powodzenia|! smiley

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

8.04.2020 r.

T. Wielkanoc - Zajączki z rolek po papierze

Dzisiaj chcę Wam zaproponować dalszą pracę z rolkami po papierze toaletowym. Kilka moich propozycji:                                                                                                                                                    Zobacz filmy:

A teraz zrób własnego zajączka. POWODZENIA! yes

01.04.2020 r.

T. Ptaki z rolek po papierze toaletowym

Do wykonania pingwina lub bociana potrzebna jest rolka po papierze, ewentualnie jednorazowy biały kubeczek, kawałek tekturki, biały i czarny papier, ewentualnie plastelina. Zawsze podczas wykonywania prac plastycznych starajcie się wykorzystyważ materiały, które mamy pod ręką jako zamienniki. Przykładowo oczka można przykleić  z białej i czarnej kulki plasteliny, lub wyciąć z tekturki i dirysować czarne źrenice. Podobnie jest z wykonywaniem dzioba dla ptaków. Możecie taki dziób ulepić z plasteliny, wyciąć z tektury, uformować z drucika kreatywnego itp. Rolki malujemy lub oklejamy papierem, a w prostrzej wersji korzystamy z białych jednorazowych kubeczków.

Zobacz film jak zrobić sowę.

25.03.2020 r.

T. Jak zrobić Gniotka?

Jak zrobić Gniotka część z Was na pewno wie, ale jak napełnić szybko i łatwo balon mąką to już nie jest takie oczywiste. Zdradzę Wam dziś nasz prosty trik dzięki któremu każde dziecko poradzi sobie z samodzielnym wykonaniem tej ulubionej przez większość dzieci zabawki.

Do wykonania Gniotka potrzebujecie:

Balon, butelkę 500 ml, mąką ziemniaczaną lub ryż, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

Na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balona. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę.  Dlaczego nie wsypujemy mąki bezpośrednio do balona? Odpowiedź jest prosta - do nie nadmuchanego balona nie zmieścimy tyle mąki, co do nadmuchanego i zamiast gniotka wyjdzie nam "flak". Dlatego robimy to za pomocą butelki. Wypełniony maką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze związujemy go i zabieramy się za dekorowanie. Na czubku głowy naszego Pana Gniota przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię. Nasza zabawka jest gotowa.

Zobacz na filmie jak to wszystko zrobić: