• Życzenia

• Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości oraz wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2023!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

• Spotkania Wigilijne

• "Maleńki Jezu, przychodzisz zbawić świat,

Bo na nim ciągle tak wiele jeszcze zła.

Maleńki Jezu zostań tu,

Zamieszkaj w każdym z nas.

Niech w naszych sercach żyje Bóg

Na zawsze w każdy czas"

• Nasi uczniowie na „Dniu Języków Obcych” w krośnieńskim "Szczepaniku"

• 9 grudnia 2022 r. chętni uczniowie kl. VII i VIII pod opieką p. Moniki Pelczar i p. Anetty Góreckiej wzięli udział w tegorocznej już siódmej edycji Dnia Języków Obcych. Została ona zorganizowana we współpracy z Zakładem Filologii Angielskiej Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, a honorowy patronat sprawował prezydent Krosna Piotr Przytocki. Łącznie ponad 500 uczniów uczestniczyło w warsztatach językowych, quizach, konkursach z nagrodami. Można było zapoznać się z językiem angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, ukraińskim, rosyjskim oraz łacińskim. Uczennice naszej szkoły Anna Rymar, Emilia Balawajder i Lena Folcik zdobyły pierwsze miejsce w konkursach językowych. Ponadto, tegorocznej imprezie towarzyszyły występy grupy tanecznej pod kierunkiem Marty Bobusi, kolędowanie, pokaz grupy rekonstrukcyjnej działającej w szkole, której szefuje Marek Gancarz a pomaga mu Ewa Kłos, prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowana przez uczniów szkoły pod kierunkiem Marcina Turka. Jednym z gości był również student z Turcji, który przebywa w Krośnie w ramach Erasmus+.

Monika Pelczar

• Mikołajkowe Debiuty - finał

• 7 grudnia odbył się finał XXVII Konkursu Piosenki Polskiej „Mikołajkowe Debiuty”. Naszą szkołę reprezentowała Lilianna Prajzner - uczennica I klasy. Pięknie zaśpiewała piosenkę "Motylem byłam".

Serdecznie gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów!

• Pomagamy potrzebującym - Kiermasz charytatywny oraz akcja Szlachetna paczka

• Dnia 29 listopada po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu w naszej szkole włączyło się w ogólnopolską akcję ,,Szlachetna Paczka’’. Naszymi podopiecznymi są pani Agata z dziećmi na rzecz której zorganizowaliśmy kiermasz słodkości. Chętni uczniowie klasy Vll oraz Vlll zaangażowały się w przygotowywanie pysznych łakoci. Opiekunkami akcji były p. Monika Pelczar i p. Małgorzata Śnieżek. Zebrana kwota 370 zł. została przekazana na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla naszej podopiecznej: kompletu pościeli, kołdry, poduszek, maszynki do strzyżenia włosów oraz wielu produktów spożywczych. To pozwoli rodzinie z pewnością przeżyć magiczne święta. Córka podopiecznej dzięki zbiórce może rozwijać swoje pasje. 7 grudnia wolontariusze z kl. VIII przygotowali świąteczne paczki w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, które zostały przekazane w czasie „Weekendu Cudów” (09.-11.12) do Domu Ludowego w Głowience. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc pani Agacie z rodziną oraz wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.

Monika Pelczar

• Wykonujemy ozdoby na choinkę

• W oddziale przedszkolnym, kolejny już dzień świątecznych przygotowań. Naszą grupę odwiedziła babcia Laurki, Pani Renata Józefczyk. Przedszkolaki i uczniowie klasy 1 uczestniczyli w warsztatach wykonywania ozdób świątecznych. Pani Renata przyniosła potrzebne materiały i pokazała, w jaki sposób można zrobić skrzata na choinkę, Mikołajka z szyszki na nartach oraz gwiazdki z szyszek. Każde dziecko miało możliwość wykonania ozdób. Otrzymaliśmy od Pani Renatki pięknego anioła z wełny. Skrzaty wraz z aniołem zawisły już na naszej choince.

Serdeczne podziękowania dla Pani Renaty za poświęcony czas, super warsztaty i zapraszamy kolejny raz!

A poniżej inne piękne prace Pani Renaty.

• Pieczemy pierniczki na choinkę

• "Pachnie świętami,

a my znów czekamy na to, co nowe.

Nie czas na spanie, szykujmy sanie

Serca gotowe."

W naszej szkole dzisiaj zapachniało świętami. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I piekły pierniczki na choinkę, które później samodzielnie udekorowały. Oczywiście, musiały skosztować swoich wypieków :)

• Wizyta św. Mikołaja

• Mikołaj to taki święty,
            co dzieciom przynosi prezenty.

5 grudnia zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj. Wprawdzie nie przybył w wielkich saniach, ale za to z reniferami i w towarzystwie elfów. Przyniósł mnóstwo prezentów. Obdarował wszystkich  drobnymi upominkami. Obiecał, że zaszczyci naszą szkołę swoją obecnością, uśmiechem, radością i oczywiście workiem z prezentami również za rok.

M. Matusz, A. Górecka

• MIKOŁAJKOWE DEBIUTY 2022 r.

• 1 grudnia 2022 r. w Haczowie odbył się konkurs "Mikołajkowe Debiuty". Naszą szkołę reprezentowały: Basia Najbar z oddziału przedszkolnego, Lila Prajzner z kl. I i Emilka Józefczyk z kl. II. Dziewczynki pięknie zaśpiewały przygotowane piosenki. W konkursie wzięło udział 31 uczestników. Nasza uczennica, Lila Prajzner, zakwalifikowała się do następnego etapu.

Gratulujemy wszystkim dziewczynkom, a Lili życzymy powodzenia!

• Konkurs Pięknego Czytania w klasie II

• Dnia 30.11.2022 r. odbył się klasowy Konkurs Pięknego Czytania w kl. II. Uczniowie prezentowali przygotowane fragmenty poezji i prozy literatury dziecięcej.

Liwia Gazda – I miejsce

Maja Grądalska – II miejsce