• Dzień Łamigłówki w naszej szkole

• Dnia 26 stycznia (w ostatni dzień przed feriami zimowymi) odbył się w naszej szkole Dzień Łamigłówki. Uczniowie rozwiązywali zadania logiczne oraz łamigłówki np. mosty, sudoku, tangramy, klocki Soma, klocki k-drom, domino i inne. Spotkanie to miało na celu pokazać uczniom możliwości dobrego i pożytecznego wykorzystania wolnego czasu w okresie przerwy zimowej.

Prowadzący zajęcia: Dorota Sabat, Iwona Boczar

• Laboratoria Przyszłości na technice w klasie 5

• W ramach zajęć z techniki uczniowie klasy 5 zapoznawali się z obsługą maszyny do szycia, min. nawlekali igłę maszyny, nawlekali szpulki, szyli różnymi ściegami. Ich celem jest uszycie prostego plecaka turystycznego.

• Laboratoria Przyszłości na lekcjach fizyki

• Na lekcjach fizyki w klasie 8 uczniowie wykorzystując pomoce zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości poznawali prawa rządzące przepływem prądu elektrycznego, min. budowali obwody elektryczne według instrukcji, rysowali schemat zbudowanych obwodów, dokonywali pomiaru napięcia i natężenia prądu, sprawdzali przewodniość  różnych materiałów oraz budowali pojazdy mechaniczne.

• Rozstrzygniecie międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego: "Eins, zwei, drei..."

• Rozstrzygniecie międzyszkolnego konkursu z j. niemieckiego "Eins, zwei, drei...".

I miejsce: Emilia Krauz - Szkoła Podstawowa w Jabłonicy Polskiej,

II miejsce: Izabela Rzeszutek- Szkoła Podstawowa w Jabłonicy Polskiej,

III miejsce: Adrian Staroń - Szkoła Podstawowa w Malinówce,

WYRÓŻNIENIE: Tobiasz Łukasik - Szkoła Podstawowa w Malinówce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.​​​​​​​

Małgorzata Śnieżek

• ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

• Międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY” odbywa się w naszej szkole od kilku lat. W tym roku odbędzie się 21 marca.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu zawierającego zadania za: 3, 4 lub 5 punktów, który należy rozwiązać w czasie 75 minut.

Każdy uczestnik otrzymuje upominek będący matematyczną grą logiczną – w tym roku jest to TANGRAM.

Zgłoszenia udziału należy przekazać nauczycielom matematyki w terminie do 25  stycznia 2024r.

Szczegóły konkursu na stronie: https://www.kangur-mat.pl

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH Z J. ANGIELSKIEGO

• W pierwszym semestrze tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach z j. angielskiego. „The Bat Kid” to konkurs sprawdzający umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Uczennica kl. VIII Anna Rymar zdobyła w tym konkursie IV miejsce.

Do Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z  języka angielskiego „Memory Master” konkursu przystąpiło 16 uczniów klas V-VIII, którzy musieli zmierzyć się z testem pisemnym. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słownictwa. Tytuł laureata III stopnia w tym konkursie otrzymała Emilia Krauz z kl. VII a wyróżnienie Anna Rymar z kl. VIII. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Monika Pelczar

• Spotkanie z kolędą

• 21 stycznia 2024 r. w Haczowie odbyło się "Spotkanie z kolędą". Organizatorem tego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Haczowa. Naszą szkołę reprezntowały uczennice: Kornelia Rachwał - kl. V, Lilianna Prajzner - kl. II i Zuzanna Tesznar - kl. IV. Przepięknie zaśpiewały przygotowane kolędy i pastorałki. Podczas spotkania wystąpił również Chór „Kamerton” pod batutą P. Marty Soboty, Zespół „Haczowianie” oraz Chór Parafialny prowadzony przez P. Iwonę Tylkę. Na koniec Wójt Gminy Haczów P. Stanisław Jakiel wręczył upominki wszystkim występującym dzieciom.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas!

• BEZPIECZNE FERIE 2024

• ​​​​​​Dnia 23 stycznia 2024 r. uczennice kl. VIII naszej szkoły przeprowadziły warsztaty profilaktyczne na temat zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. Młodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić również swoją wiedzę rozwiązując quiz dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii. Koordynatorami tego projektu były: Pani Małgorzata Śnieżek, Pani Monika Pelczar i Pani Marta Liput.

koordynator ds. bezpieczeństwa  Małgorzata Śnieżek,
                      opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Monika Pelczar