• MÓJ KRAJ JEST NAJ

• Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 232  rocznicy  uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klasy II i III przedstawili program artystyczny na który złożyły się wiersze i piosenki. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” młodzi patrioci recytowali  wiersze mówiące o tych wydarzeniach, o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami  m.in. „Witaj majowa jutrzenko”, „Jestem Polką i Polakiem”, „Mój kraj jest naj” i „Moja Ojczyzna”.  Na koniec dziewczynki uczęszczające na zajęcia taneczne prowadzone przez p. Edytę Rachwał zatańczyły taniec ludowy - Polkę.

Marta Liput, Lucyna Marecka

• Pierwszaki odwiedzają bibliotekę

• Dnia 24 kwietnia, korzystając z zaproszenia pani Marzeny Kielar, uczniowie klasy I z wychowawczynią brali udział w lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia. Pani bibliotekarka przybliżyła uczniom genezę tego święta a następnie opowiedziała w jaki sposób powstają książki. Pierwszaki wysłuchały także opowiadania o różowych babeczkach. Na zakończenie samodzielnie tworzyły książeczkę. Bardzo dziękujemy pani Marzenie za zaproszenie i mile spędzony czas.

Patrycja Śnieżek

• "PSZCZOŁY - NASI MALI PRZYJACIELE" - warsztaty

• 21 kwietnia 2023 r. dzieci z klas 0-3 wzięły udział w warsztatach na temat pszczelarstwa. Obejmowały one: pogadankę na temat pszczół, poznanie produktów, które wytwarzają pszczoły, wykonanie świeczek z wosku pszczelego (zajęcia praktyczne). Dzieci obejrzały pszczoły, z zaciekawieniem próbowały odnaleźć wśród nich królową. Mogły przymierzyć strój pszczelarza. To były bardzo edukacyjne warsztaty.

Warsztaty przeprowadziła IMAGO GRUPA

Lucyna Marecka

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Brzozów 2023

• 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Brzozowie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Gminę Haczów w kategorii klas 1-4 reprezentował uczeń naszej szkoły Mikołaj Matusz. W części pisemnej uzyskał najlepszy wynik w swojej grupie wiekowej (21/25 pkt.). Po eliminacjach ustnych ostatecznie zajął II miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Dziękujemy OSP w Jabłonicy Polskiej, a szczególnie druhowi K. Śnieżkowi, za ogromne zaangażowanie w przygotowywanie uczniów naszej szkoły do poszczególnych etapów konkursu.

Marta Matusz

• Rymanowski Międzyszkolny Turniej Matematyków

• Dnia 29 marca 2023 trzy uczennice klasy ósmej: Julita Cwynar, Lena Folcik i Wiktoria Kwolek  wzięły udział w Rymanowskim Międzyszkolnym Turnieju Matematyków pt: „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia?”.  Konkurs odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test wiedzy matematycznej. Drugi etap – drużynowy o nazwie „kto pierwszy ten lepszy”, polegał na wspólnym rozwiązywaniu zadań.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Patronat honorowy konkursu objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie.

Iwona Boczar

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• Z okazji Świąt Wielkanocnych

składamy serdeczne życzenia:

wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha.

Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca

nadzieją i obfitością łask

od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

• WARSZTATY ZDOBIENIA PISANEK

• 5 kwietnia 2023 r. po raz kolejny gościliśmy w oddziale przedszkolnym Panią Renatę Józefczyk. Tym razem Pani Renata pokazała dzieciom, w jaki sposób można ozdobić pisankę woskiem. Każdy przedszkolak samodzielnie pomalował jajko woskiem, a następnie zafarbował na ulubiony kolor. Praca przyniosła dzieciom dużo radości i wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Serdeczenie dziękujemy Pani Renacie i zapraszamy na kolejne twórcze warsztaty!

• XIV Krośnieńskie Pola Nadziei

• Szkoła Podstawowa w Jabłonicy już po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Krośnieńskich Pól Nadziei.Jednym z najistotniejszych celów tej akcji jest promowanie idei opieki hospicyjnej oraz postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży, a także budzenie wrażliwości na los ciężko chorego człowieka. „Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii.

Hasło przewodnie 25 edycji Pól Nadziei przyświecało pomysłowi współpracy, integracji naszych działań - posadzenia żonkili, w ramach akcji wspierającej hospicja.W tym roku dochód z XIV „Pól Nadziei” w naszej szkole wyniósł 90 zł.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce uczniów, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję, szczególnie naszym wolontariuszom.

Małgorzata Śnieżek i Monika Pelczar