• Rozstrzygnięcie XIII Konkursu Plastycznego dla Dzieci

• 30 maja w Szkole Podstawowej w Malinówce, odbyło się podsumowanie etapu Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy", organizowanego przez KRUS dla gminy Haczów. W konkursie wzięła udział nasza uczennica Kornelka Rachwał z klasy IV, której pracę nagrodzono wyróżnieniem. ​​​

Gratulujemy sukcesu!!!

B. Szafran

• Ogólnopolski projekt edukacyjny "BAJKI - POMAGAJKI"

• „Bajka jest magicznym lustrem

pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to,

co wydaje się trudne i nie do pokonania.”

Maria Molicka

W roku szkolnym 2022/2023 w oddziale przedszkolnym realizowany był projekt edukacyjny "Bajki  - Pomagajki". Jego głownym celem było wzmocnienie i ochrona rozwoju psychicznego dziecka. Natomiast cele szczegółowe to:

• budowanie wiary we własne umiejętności,
            • kształtowanie poczucia pewności siebie,
            • rozwijanie umiejętności dbania i troski o własne zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pobytu w domu i poza nim,
            • kształtowanie umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu,
            • kształtowanie postawy zaufania wobec pracowników policji, straży pożarnej, służby medycznej,
            • znajomość numerów telefonów alarmowych,
            • rozwijanie umiejętności doceniania wzajemnej pomocy, współpracy w grupie,
            • budowanie pozytywnej samooceny dziecka,
            • nabywanie umiejętności rozpoznawania podstawowych emocji tj. radość, lęk, smutek, złość, zaskoczenie
            • nabycie umiejętności nazywania przeżywanych przez dzieci emocji podstawowych i wyjaśnienie, dlaczego czuje się w taki, a nie inny sposób,
            • kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami,
            • dostrzeganie wartości przyjaźni w życiu człowieka.

W ramach projektu podjęta została współpraca z Biblioteką Publiczną w Jabłonicy Polskiej oraz p. Marzeną Kielar.

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• Lilianna Prjazner, uczennica klasy I, zakwalifikowała się do udziału w II Edycji Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej. 24 maja 2023 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala, podczas której Lila zaśpiewała piosenkę "Drzwi do kariery". Jak w tytule piosenki, Lila otworzyła drzwi do kariery i zajęła I miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Budujemy obwody elektryczne

• Dnia 17 maja uczniowie klasy 4 uczestniczyli w zajęciach, których celem było zapoznanie się z budową obwodów elektrycznych. Zajęcia odbyły się z zastosowaniem pomocy zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

• Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka! XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• 8 maja uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem języka polskiego – M. Matusz odwiedzili miejscową bibliotekę. Spotkanie, które zorganizowała P. M. Kielar, odbywało się w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Miało ono na celu pokazanie młodym czytelnikom, że biblioteka jest  przyjacielem, w  którym miło spędza się czas i każdy może znaleźć w niej coś ciekawego. W ramach spotkania czwartoklasiści wysłuchali wykładu pani bibliotekarki, czytali bajki A. Fredry oraz rozwiązywali krzyżówkę i wykonywali różne zadania sprawdzające ich wiedzę z zakresu czytelnictwa.

Marta Matusz

• ABSOLWENTIADA 2023

• 5 maja mury naszej szkoły odwiedzili absolwenci. Spotkali się z uczniami klasy VII i VIII. Podzielili się swoimi wrażeniami z nowych placówek. Zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do wybrania się do szkół, które w większości spełniły ich oczekiwania. Mówili o pracy w wolontariacie, licznych wyjazdach, wyborze języków obcych oraz o atmosferze w szkołach i nowych klasach. Pochwalili się również swoimi osiągnięciami. Spotkanie przyczyniło się do zdobycia wiedzy na temat najlepszych szkół w naszym regionie i dostarczyło zarówno zaproszonym gościom jak i uczniom mnóstwo wrażeń.

Dziękujemy naszym absolwentom za liczne przybycie i zapraszamy również za rok.

Koordynatorzy: M.Matusz, A.Górecka

Marta Matusz

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• W dniach 27 i 28 kwietnia odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV - VIII. Program obejmował: zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki, Stadionu PGE Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, spacer po Łazienkach Królewskich, zwiedzanie Starego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. B. Szafran, p. A. Górecka, p. M. Matusz, p. D. Sabat i p. E. Rachwał.  Wycieczka była bardzo udana!