• Sadzenie żonkili

          • Na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w czwartek 22 lutego posadzili żonkile. Każda cebulka jest symbolem nadziei dla osoby chorej i jej bliskich. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, organizowane są kwesty i zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów. Uczestnicy akcji otrzymali także materiały edukacyjne i informacyjne o opiece paliatywnej i hospicyjnej, a także o sposobach niesienia pomocy osobom cierpiącym i umierającym. W ramach akcji „Pola nadziei” uwrażliwiamy dzieci i młodzież szkolną na potrzeby osób cierpiących, a także szerzymy ideę niesienia bezinteresownej pomocy.

            M. Pelczar, M. Śnieżek

          • Wyjazd na lodowisko

          • W dniu 27 lutego 2024r. chętni  uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w wyjeździe na ślizgawkę "Arena" w Sanoku. Duża grupa uczestników pod czujnym okiem P. Marty Matusz, P. Justyny Terleckiej i P. Grzegorza Terleckiego doskonaliła  jazdę na lodzie, nie obyło się bez małych upadków, lecz zdecydowanie u większości uczniów dominowała już prawidłowa technika jazdy. Jest ona efektem chętnej i owocnej pracy młodych łyżwiarzy na lodzie. W obecnym roku szkolnym był to ostatni wyjazd kończący sezon zimowy. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne w następnym roku.

            J. Terlecka, G. Terlecki

          • Konkurs „EKO-KRÓLIK WIELKANOCNY”

          • XX GMINNY KONKURS PLASTYKI DZIECI I MŁODZIEŻY

            „ŚWIAT W KOLORACH TĘCZY”

            Edycja wiosenna dla szkół podstawowych

             „EKO-KRÓLIK WIELKANOCNY” Haczów 2024

             

            Regulamin:

            Organizatorzy:

            Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

            Założenia organizacyjne konkursu:

            Wiosenna edycja ściśle wiąże się ze Świętami Wielkanocnymi.

            Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom tradycji związanej z dekoracją świątecznego stołu. Służy stworzeniu możliwości prezentacji plastycznej dzieci i młodzieży oraz propagowaniu działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Konkurs rozbudza aktywność twórczą wśród dzieci, rozwija wyobraźnie plastyczną, pogłębia zainteresowania. Przedmiotem konkursu są prace wykonane indywidualnie i samodzielnie przez uczniów klas I-IV szkół podstawowych z wykorzystaniem surowców wtórnych. Konkurs umożliwia uczestnikom powtórne wykorzystanie tzw. „śmieci” w kreatywny sposób.  

            Warunki uczestnictwa:

            W konkursie mogą brać udział uczniowie klas od I do IV Szkół Podstawowych z terenu Gminy Haczów.

            Wszyscy cieszą się z nadejścia wiosennych świąt. A, że radość poprzedzająca samo wydarzenie jest już dużo większa, spróbujmy naszymi pracami sprawić, by czas oczekiwania nie dłużył się. Dni stają się coraz dłuższe, słońce budzi pierwsze kwiaty i nieśmiała wiosenna zieleń powoli zwiastuje wiosnę. Ten pogodny nastrój znajduje odzwierciedlenie także w świątecznych ozdobach wielkanocnych.
             

            Technika : dowolna, praca przestrzenna.

            Każda szkoła może zgłosić do 5 prac z każdej klasy. Prace prosimy dostarczyć na adres:
            Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku, Haczów 95, 36-213 Haczów do dnia 15.03.2024 r.
            Każda praca powinna być opisana (imię, nazwisko, klasa, szkoła), do każdej pracy powinien zostać dołączony wypełniony formularz zgłoszenia pracy.

            Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, autorzy wyróżnionych prac nagrody.

            Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I kat: I-II kl. i II kat. III-IV kl.

            Prace konkursowe prezentowane będą na wystawie pokonkursowej zorganizowanej podczas Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego w GOKiW w Haczowie w dniu 24.03.2024 r. (wyróżnione prace nie będą zwracane). Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów.

            FORMULARZ DO POBRANIA ---->>> Formularz_zgloszenia_prac_do_konkursu_plastycznego.pdf

             

             ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!

          • Wyjazd klas 0-3 do Krosna

          • 26 lutego 2024 r. dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w spektaklu "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" w wykonaniu Teatru Polskiego Kultura z Łodzi w RCKP w Krośnie. Widzowie zostali wprowadzeni w niesamowity świat podwodnych zwierząt. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter - wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia, zaangażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i pozostaną na długo w pamięci. Kolejnym punktem wyjazdu do Krosna była sala zabaw SMYK. Dzieci doskonale się bawiły. To był bardzo udany wyjazd.

            P. Śnieżek, E. Rachwał, M. Liput, L. Marecka

          • POWIATOWE ZAWODY W PŁYWANIU

          • W dniu 23 lutego 2024r.  na pływalni Posejdon w Brzozowie odbyły się powiatowe zawody w pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Liwia Gazda z kl. III, Lena Dołęgowska  z kl. IV,  Maja Dołęgowska  z kl. V, Małgorzata Śnieżek z kl. V. W stylu klasycznym Małgosia zdobyła piąte miejsce w powiecie. Siostry Dołęgowskie  również  były piąte w kraulu na dystansie 50 m. Wspaniały sukces i jednocześnie wygraną osiągnęła Liwia Gazda, która  była bezkonkurencyjna  w kraulu w kategorii klas I-III, oraz II miejsce w starszej kategorii klas IV-VI stylem klasycznym. Ogromne gratulacje dla dziewcząt, z niecierpliwością czekamy na zawody rejonowe.

            Grzegorz Terlecki

          • Dzień Babci i Dziadka

          • 27 stycznia 2024 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie naszej szkoły w sposób szczególny uczcili to święto. Uczniowie klas 0 - VIII i chór szkolny zaprezentowali przepiękne kolędy i pastorałki. Babcie i Dziadkowie obejrzeli także wzruszające tańce aniołków, taniec akrobatyczny i scenkę humorystyczną oraz wysłuchali kolędy zagranej na saksofonie. Nie zabrakło wierszy i pięknych życzeń.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. 

          • OTWP Młodzież zapobiega pożarom

          • 23 stycznia w naszej szkole odbył się  etap szkolny OTWP Młodzież zapobiega pożarom. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 24 uczniów. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach wiekowych. Po etapie pisemnym i ustnym I miejsce w kategorii klasy 1-4 zajął Jan Michalski, II – Antoni Śnieżek, a III – Filip Śnieżek. W klasach 5-8 zwycięzcą był Mikołaj Matusz, II miejsce należało do Ewy Krawczyk, natomiast III do Karoliny Kwolek. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą wiedzą z zakresu pożarnictwa. Nad przebiegiem konkursu czuwali druhowie: Karol Śnieżek, Dariusz Rymarz, Karol Szmyd oraz Marta Matusz. Najlepsi uczniowie dostali dyplomy i nagrody ufundowane przez OSP w Jabłonicy Polskiej. Przed nami etap gminny, na którym nasza szkoła będzie reprezentowana przez Jana Michalskiego, Antoniego Śnieżka, Mikołaja Matusza i Ewę Krawczyk. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

            Dziękujemy OSP w Jabłonicy Polskiej za współpracę i zaangażowanie.

            Marta Matusz