• FERIE ZIMOWE

• Ferie zimowe: 16 stycznia 2023 r. - 27 stycznia 2023 r.

Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!

• Konkurs plastyczny "Aktywne i bezpieczne ferie zimowe"

• Dnia 13 stycznia został rozstrzygnięty klasowy konkurs "Aktywne i bezpieczne ferie zimowe". Brali w nim udział wszyscy uczniowie klasy I. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni plastycznej oraz kreatywności uczniów a także propagowanie bezpiecznych aktywności w czasie ferii. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością, a wybranie zwycięzcy było bardzo trudne. Prace uczniów oceniane były pod względem zgodności z tematem, pomysłowości oraz estetyki.

Wyłoniono następujących uczniów:

I miejsce- Zuzia Mrozek

II miejsce- Filip Śnieżek

III miejsce- Lila Prajzner

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani upominkami oraz dyplomami a osobom, które zajęły trzy pierwsze miejsca dodatkowo przyznano nagrody rzeczowe.

Gratuluję uczniom pięknych prac i życzę powodzenia w innych konkursach.

Patrycja Śnieżek

• Twórczość plastyczna najmłodszych artystów klas 0-3

• Aktywność twórcza pozwala dziecku lepiej poznać otaczający świat, jego właściwości, elementy, relacje między nimi. Dzięki niej dziecko buduje swoje miejsce w świecie. Dziecku w odkrywaniu świata, najbliższego otoczenia pomaga najpierw rodzina, a później przedszkole i szkoła. Pomagając mu w tym, ćwiczymy jego uwagę, spostrzegawczość, wzbogacamy słownik, poszerzamy i utrwalamy wiadomości o otaczającym świecie, inspirujemy do dalszych poszukiwań, rozwijamy postawę twórczą. Na zajęciach plastycznych i plastyczno-artystycznych dzieci rysowały, malowały, wycinały, wyklejały i konstruoawały przestrzennie. Pierwsze półrocze upłynęło pracowicie. Efekty ich działań ilustrują załączone zdjęcia.

Nauczyciel plastyki B. Szafran

• Wyjazd na lodowisko

• W dniu 10 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły pojechali  na lodowisko do Krosna, gdzie  doskonalili swoje umiejętności jazdy na lodzie,  poprawiali równowagę oraz  postawę ciała podczas jazdy.  Najważniejszym jednak aspektem była rekreacja, a także integracja zespołów klasowych. Zasłużony aktywny odpoczynek po ciężkiej pracy w pierwszym semestrze. Po dwugodzinnym  treningu uczniowie uzupełnili stracone kalorie w McDonald’s. Opiekunami podczas wyjazdu byli p. Grzegorz Terlecki, p. Marta Matusz i p. Justyna Terlecka.

• Spotkanie z kolędą

• 5 stycznia 2023 r. odbył się w klasie III konkurs  na „Najpiękniejszą kolędę i pastorałkę”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegł w miłym, świątecznym nastroju. Uroku występom dodały dekoracje świąteczne. Wszyscy kolędnicy  zaśpiewali pięknie.

Ostatecznie wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce - Zuzanna Tesznar

II miejsce - Lena Dołęgowska

III miejsce - Tobiasz Gaworecki

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy odważnych i  wspaniałych występów.

• Zimowe rymowanki

• Zima to niezwykle piękna i oczekiwana przez najmłodszych  pora roku. Uczniowie klasy III postanowili przywitać  zimę pisząc o niej wiersze. A oto najpiękniejsze z nich.

Gratuluję twórczych talentów i życzę dalszych sukcesów.

• Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

• Dnia 3 stycznia 2023 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy II i III. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci  tematyką świąteczną i tradycjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych. Prace wykonane były rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Oto zwycięzcy :

I miejsce  - Maja Grądalska, Liwia Gazda

II miejsce - Jan Kędra, Emilia Józefczyk

III miejsce - Maria Gruszka

I miejsce -  Gabriel Guśtak, Piotr Lorens

II miejsce - Jan Michalski

III miejsce - Tobiasz Gaworecki, Zuzanna Tesznar

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękuję i  gratuluję   wszystkim dzieciom tak wspaniałych prac.

• Zadania konstrukcyjne w Laboratoriach Przyszłości

• W grudniu klasa 5 uczestniczyła w zajęciach kółka naukowego w ramach którego uczniowie poznali postać Stefana Drzewieckiego. Następnie samodzielnie skonstruowali urządzenia za pomocą klocków konstrukcyjnych