• Konkurs czytelniczo – plastyczny „Moja książka na długie, zimowe wieczory…”

• Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości
            przy pomocy cudzych słów.
                                                                                         /Jarosław Iwaszkiewicz/

Moja książka na długie, zimowe wieczory…

Dnia 10 lutego  w SP w Jabłonicy Polskiej został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo – plastyczny „Moja książka na długie, zimowe wieczory…”, którego organizatorkami były: P. M. Kielar – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Haczowie (filia w Jabłonicy Polskiej) i P. M. Matusz nauczyciel języka polskiego. Jego celem była popularyzacja czytelnictwa i kształcenie gustów czytelniczych. W ramach konkursowych zmagań uczniowie mieli wykonać folder ulubionej książki. Komisja oceniająca prace brała pod uwagę ich poprawność merytoryczną, ortograficzną i interpunkcyjną oraz estetykę i inwencję twórczą. Przyznano cztery nagrody główne, które otrzymały: E.Balawajder, W.Kwolek, W.Nóżka, U.Kielar. Wyróżniono także: W.Budyń, O.Krzysik, J.Kędrę, L.Folcik, O.Michalską, A.Grądalską, A.Zajdel, I.Rzeszutek, E.Krawczyk, N.Hawrot, K.Gruszkę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali ciekawe foldery. Na uwagę zasługiwały   oryginalne ilustracje i różnorodność zastosowanych technik plastycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a autorzy najciekawszych prac dostali drobne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców i Gminną Bibliotekę Publiczną w Haczowie.

M. Matusz